Przedszkolanka – praca we Wrocławiu

Przedszkolanka, a dokładniej nauczyciel wychowania przedszkolnego to stanowisko bliskie sercu każdego rodzica. Chociaż sami często nie podjęlibyśmy się pracy na takim stanowisku, wiele wymagamy od przedszkolanek naszych dzieci. Kochamy je, jeśli nasze dziecko je kocha. Nie lubimy, gdy dziecko nie lubi przedszkola. Jak wygląda rynek pracy we Wrocławiu dla przedszkolanek? Jakie mają możliwości i perspektywy?

Praca we Wrocławiu w przedszkolu publicznym

Trudnym miejscem pracy jest placówka publiczna. Gdzie wynagrodzenie jest stosunkowo niskie, bez awansów nauczycielskich nawet bardzo niskie. Obowiązków sporo, wymagana jest realizacja podstaw programowych, uzupełnianie przy tym znacznej ilości papierów. Wprawdzie liczba godzin mniejsza niż na standardowym etacie, ale jednak wiele trudnych wyzwań i brak środków na ich przezwyciężenie.

Przedszkolanka - jak znaleźć pracę we Wrocławiu?

Przedszkola publiczne są naprawdę biedne, bez wsparcia rodziców brak środków na dodatkowe atrakcje w czasie zajęć dla dzieci. Jednak w placówkach publicznych stosunkowo rzadko zmieniają się Panie, co bardzo cieszy rodziców. Praca we Wrocławskich przedszkolach publicznych jednak podoba się nauczycielkom. Informacji o wolnych etatach warto poszukać na GoWork (https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l). Zabrane są tam nie tylko najnowsze oferty pracy, ale także i opinie o placówkach.

Przedszkola prywatne i niepubliczne, jako zmienne miejsce pracy we Wrocławiu

Inaczej sytuacja przedstawia się w przedszkolach zarządzanych prywatnymi rękami. Nie zawsze wymagane jest do nich odpowiednie wykształcenie. Liczba godzin pracy jest większa niż w przedszkolu publicznym. Nauczycielki często pracują po 8 godzin dziennie, jednak mają więcej środków na uatrakcyjnienie zajęć dla dzieci i większe możliwości na pomoc firm zewnętrznych. Takich pomocy na rynku jest sporo. Warsztaty, animacje, pokazy oferują takie firmy jak: Mały Inżynier, KozaLab, Mały Książę, Glinolandia, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, Słonik – Animacje czy Animatorka Nastazja. Pracę we Wrocławiu, w szeregach takich firm także znajdują nauczyciele przedszkola. Często ich kariera z dziećmi zaczyna się od takich firm, już w czasie studiów.