Poradnik przed sesją narzeczeńską

Wiele par przed ślubem zadaje sobie pytanie czy warto decydować się na sesję narzeczeńską. Czy zatem warto poświęcać swój czas i pieniądze na dodatkowe zdjęcia? Zdecydowanie tak! Sprawdź, dlaczego fotografia ślubna nie może się obejść bez sesji narzeczeńskiej.

Do czego można wykorzystać zdjęcia z sesji narzeczeńskiej?

Etap narzeczeństwa jest wyjątkowy i z pewnością warto uwiecznić ten czas na fotografiach. Zdjęcia z sesji narzeczeńskiej można również potraktować jako próbę generalną przed sesją ślubną, a także wykorzystać jako tło wszelakiej ślubnej papeterii. Można ich użyć między innymi projektując zaproszenia, karteczki, winietki, a także bileciki z podziękowaniami dla gości weselnych.

Sesja narzeczeńska to także dobry pomysł na to, żeby poznać fotografa ślubnego i jego styl pracy. Osoby, które nie lubią pozować, mogą się w ten sposób oswoić z aparatem, aby fotografia ślubna wypadła swobodnie i bez stresu.

Sesja narzeczeńska czy ślubna?

Zdaniem wielu profesjonalnych fotografów sesja narzeczeńska ma sporą ogromną przewagę nad ślubną. Choć suknia ślubna w trakcie sesji prezentuje się zazwyczaj naprawdę pięknie, bardzo ogranicza Pannę Młodą. Jest to najczęściej spowodowane strachem przed zniszczeniem sukni. Ciężko też wspinać się po drabinie, wchodzić na skały, skakać po piachu czy przechadzać po leśnej ścieżce, jeśli trzeba cały czas uważać, żeby się nie pobrudzić. Suknia ślubna nie zawsze też pasuje do danego miejsca, dlatego fotografia ślubna rządzi się nieco innymi prawami. Sesję narzeczeńską można z kolei wykonać na dachu budynku, na szczycie góry czy nawet w basenie. Nie ma tutaj żadnych ograniczeń.

Pomysły na sesję narzeczeńską

Pomysły na sesję narzeczeńską są nieskończone. Można ją wykonać niemal wszędzie. Co zatem wybierają przyszli nowożeńcy? Wśród najpopularniejszych punktów przeważają miejsca ważne dla narzeczonych, miejsca, w którym się poznali lub zaręczyli albo miejsca, w których po prostu lubią spędzać czas. Można również poprosić o pomoc fotografa lub zdecydować się na coś nietypowego i oryginalnego.

Sesja narzeczeńska element fotografii ślubnej.

Kiedy wykonać sesję narzeczeńską?

Najlepszą porą na sesję zdjęciową jest zawsze złota godzina. Nie ma tutaj znaczenia czy jest to typowa fotografia ślubna czy też sesja narzeczeńska. Godzina przed wschodem i zachodem słońca to gwarancja najlepszego światła, a także magicznego klimatu, który można uchwycić w kadrze.

Jak się ubrać na sesję narzeczeńską?

Jednym z podstawowych elementów każdej sesji narzeczeńskiej jest wygodne ubranie, w którym przyszli małżonkowie czują się dobrze i swobodnie. Najlepiej, jeśli stylizacje są do siebie odpowiednio dopasowane, nie tylko kolorystycznie, ale również pod względem stylu. Muszą też pasować do miejsca, w którym odbędzie się sesja. A czego nie wolno robić? Nie trzeba się ograniczać się do jednej stylizacji. Jeśli czas na to pozwala, na sesję można zabrać dodatkowy zestaw ubrań, a jedynym ograniczeniem niech będzie wyobraźnia.