Szampon w kostce – jak naturalnie dbać o włosy?

Jednym z najczęściej zadawanych sobie pytań przez kobiety jest to jak dbać o włosy, skórę i paznokcie. Dla wielu pań ogromne znaczenie ma stosowanie naturalnych kosmetyków, które nie będą powodowały przetłuszczania, wysychania lub rozdwajania końcówek. Przez lata wśród kobiet narosło wiele sposobów, by dbać o swoje włosy. Jednym z nich jest szampon w kostce.

Naturalne kosmetyki przychodzą z pomocą w walce o piękne włosy

Dla wielu kobiet włosy to wizytówka kobiecości i piękna. Nic więc dziwnego, że większość z nas wręcz z ogromną determinacją robi wszystko by wyglądały jak najlepiej. Bardzo często stosujemy do tego różne specyfiki, które nie zawsze przynoszą spodziewany efekt. Branża kosmetyczna coraz głębiej sięga do natury i tworzy naturalne kosmetyki, które mają jeszcze lepiej zadbać o kondycję naszych włosów. Jednym z nich jest szampon w kostce. Podczas jego użycia powstaje obwita i gęsta piana, która pomaga zmyć zanieczyszczenia oraz brud osadzający się na włosach.

Wygodny o dopasowany do ręki krążek doskonale trzyma się dłoni i jest bardzo łatwy w użyciu. Szampon w kostce pachnie cytrusami a po jego użyciu włosy są lśniące, unoszą się u nasady oraz są pielęgnowane podczas każdego użycia. W jego skład wchodzą SCI (Sodium Cocoyl Isethionate) i SCS (Sodium Coco Sulfate) odpowiedzialne za oczyszczanie i utrzymanie świeżości włosów.

Ekologia i naturalne składniki

Producent szamponu w kostce wybiega naprzód ekologii. To w dzisiejszych czasach bardzo ważny czynnik, który wpływa nie tylko na ocenę konsumentów, ale przede wszystkim na ich świadomość i środowisko. Stosowanie naturalnych olejków stało się elementem sukcesu opisywanego produktu. Dzięki nim szampon w kostce jest ekologicznym produktem, który w naturalny sposób spełnia funkcję dotychczas przypisane chemicznym odżywkom i substancjom. Stosując go mamy pewność, że nasze włosy będą odżywione i lśniące.

Jak używać - szampon w kostce.

Sposób użycia jest bardzo prosty. Wystarczy wziąć kostkę w ręce, namydlić dłonie a później powstałą w ten sposób pianą oczyścić włosy. Dzięki temu znacznie można zwiększyć wydajność szamponu i skutecznie nakładać go na włosy. Warto zauważyć, że kosmetyk ten został stworzony bez użycia środków pochodzenia zwierzęcego co niestety nadal jest rzadko spotykane. Szampon w kostce jest bardzo wydajne. Kostka o wadze 75 g może wystarczyć nawet na 1,5 miesiąca stosowania po kilka razy w tygodniu. Dodatkowo można zwiększyć wydajność odkładając kostkę na miejsce, gdzie po użyciu może wyschnąć. Jeżeli chcesz więc zadbać o swoje włosy to koniecznie zastanów się nad zakupem szamponu w tej postaci.