Zadbaj o zdrowie i zaplanuj masaż we Wrocławiu

Profesjonalnie wykonany masaż, który możesz zarezerwować we Wrocławiu, przychodzi
z pomocą, gdy ból utrudnia Ci wykonywanie nawet najprostszych czynności. Przykrą prawdą jest, że współczesne tempo życia i pułapki związane z postępem technologicznym negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Sprawiają, że niektóre problemy zdrowotne, które wcześniej dotykały wyłącznie osób starszych, stają się powszechniejsze wśród coraz młodszej grupy ludzi. Przykładem są choćby bóle kręgosłupa, których przyczyną jest dyskopatia wywołana siedzącym trybem życia. Cierpi na nią mnóstwo osób w wieku od 25 do 40 lat.

Masaż, czyli leczący dotyk

Masaż to zabieg, którego dobrodziejstwa wykorzystywane są od tysięcy lat, jego historia sięga starożytności, a pierwsze pisemne wzmianki pochodzą z Dalekiego Wschodu. Greccy sportowcy stosowali relaksujący masaż oliwką, który miał rozluźnić mięśnie, a „ojciec medycyny” – Hipokrates – zalecał leczenie licznych chorób za jego pomocą. Po okresie zapomnienia, jakim było średniowiecze, masaż na nowo odkrył Ambroży Pare, francuski lekarz. Metoda spopularyzowała się na dobre w XIX wieku, kiedy skandynawscy lekarze skupieni wokół Per Henrika Linga zastosowali masaż m.in. w leczeniu stawów. Współcześnie, wraz z powrotem do łask medycyny niekonwencjonalnej, masaż zyskuje coraz szersze grono zwolenników, którzy doceniają tę skuteczną metodę.

Alternatywa dla tabletek przeciwbólowych

Niestety, gdy pojawia się ból, zazwyczaj nie zastanawiając się nad jego przyczyną, sięgamy po dostępne bez recepty leki. Niewiele osób rozważa w takiej sytuacji skorzystanie z usług masażysty. To błąd, ponieważ masaż leczniczy wykonywany np. we Wrocławiu jest w stanie jednocześnie zmniejszyć dolegliwości bólowe i obniżyć poziom stresu. Jest też bezpieczniejszym wyjściem niż częste łykanie tabletek, które mogą negatywnie wpływać na pracę niektórych organów albo uzależniać.

Relaks w gabinecie masażu we Wrocławiu

Migrena – plaga XXI wieku

Kto tego nie doświadczył, nie jest w stanie pojąć problemu. Ostry, intensywny ból głowy, atakujący zazwyczaj w najmniej odpowiednim czasie. Towarzyszące mu ogólne złe samopoczucie, nudności i światłowstręt uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. Migrena to dziedziczna przypadłość cywilizacyjna, na którą wpływ mają czynniki środowiskowe. Jest chorobą nieuleczalną, można jedynie łagodzić jej przebieg i zwalczać objawy.

Jak pomoże Ci Centrum Masażu i Odnowy Biologicznej we Wrocławiu?

Jeżeli znasz cierpienie związane dolegliwościami migrenowymi, powinieneś wiedzieć, że istnieje inne wyjście niż łykanie tabletek. Jeżeli zdecydujesz się na masaż we Wrocławiu, fizjoterapeuta wykona kompleksowe badania diagnostyczne, przeprowadzi dokładny wywiad, a także przeprowadzi badania obrazowe głowy i odcinka szyjnego kręgosłupa. Dzięki ich rezultatom, rozpoznaniu przyczyny bólu głowy oraz bardzo dobrej znajomości biomechaniki kręgosłupa i anatomii masażysta będzie w stanie Ci pomóc. Źródło bólu może być różnorakie, np. stres, spędzanie wielu godzin w nieprawidłowej pozycji, uraz odcinka szyjnego kręgosłupa. Zależnie od przyczyny, masażysta wybiera odpowiednią technikę, która jest skuteczna
i bezpieczna.