Szkolenie Excel – każdy powinien się na nie udać

Szkolenie Excel jest coraz chętniej wyszukiwaną frazą w Google. Jest to spowodowany faktem, że na rynku pracy coraz więcej pracodawców wymaga od potencjalnych pracowników znajomości tego oprogramowania. Co więcej, jest to również idealny kurs, który pozwala się rozwijać osobom pracujące z MS Excel. Dlaczego warto udać się na szkolenie Excel?

Szkolenie Excel dla kogo? Kto powinien się nim zainteresować?

Przede wszystkim wiele osób nie docenia MS Excel. Bardzo dużo ludzi myśli, że wiedza, którą nabyli w szkole jest odpowiednio dużą i nawet nie zdaje sobie sprawy o możliwościach programu. Co więcej, Excel wykorzystywany jest już praktycznie w każdej branży, a najczęściej można go spotkać w biurach rachunkowych, biurach księgowych, kancelariach podatków, czy też w banku. Na szkoleniu z Excela można nauczyć się rozwiązań, które pozwolą na uniknięcie błędów rachunkowych i dodatkowo pomogą przyśpieszyć pracę.

Nabyte umiejętności pozwalają na tworzenie efektywnych szablonów, które w szybki i czytelny sposób będą mogły przygotowywać oferty. Co więcej, zaawansowana znajomość MS Excel pozwala na opracowanie np. budżetu firmy, obliczenia wewnętrznej stopy zwrotu oraz wysokości rat. W szczególności są to ważne umiejętności dla osób, które pracują w branży finansowej. Warto też wspomnieć, że poza pracownikami tych konkretnych branż szkolenie Excel może być przydatne dla osób, które wchodzą na rynek pracy oraz tych chcących zmienić branżę.

Podnoszenie kwalifikacji jest bardzo ważne w życiu człowieka

Tak jak wcześniej wspominałem, pracodawcy wymagają średniej i zaawansowanej wiedzy z Excela, lecz stosunkowo niewiele osób posiada takie umiejętności. Niestety, szkoła uczy tylko i wyłącznie podstawowych możliwości i formuł, a więc żeby zyskać pracę należy samemu nauczyć się bardziej zaawansowanych funkcji lub po prostu udać się na kurs, na którym wszystko zostanie zaprezentowane i przećwiczone. Jednakże poziom szkolny ma też swoje zalety, ponieważ osoba, która odbyła szkolenie na rynku pracy będzie miała małą konkurencję.

Umiejętność operowania na bazach danych, znajomość zaawansowanych funkcji, makr to umiejętności otwierające drogę do wymarzonej pracy. Wiele osób w CV chwali się znajomością Excela, lecz przy weryfikacji umiejętności przez pracodawcę okazuje się, że tej wiedzy brakuje. Nie bądź jedną z takich osób, naucz się obsługi tego programu i zawalcz o lepszą posadę!

Szkolenie Excel - dlaczego

Dlaczego warto udać się na szkolenie?

Stacjonarne szkolenia Excel są najpopularniejszą formą nauki tego oprogramowania. Wybierając odpowiednią firmę warto wziąć jej referencje oraz doświadczenie, ponieważ te dwa aspekty są bardzo ważne. Profesjonalny trener potrafi w przyjazny i interesujący sposób przekazać wiedzę, po którą zapisały się chętne osoby. Co więcej, dużą zaletą takich szkoleń jest fakt, że można na nich zadawać dowolne i niestandardowe pytania. Dzięki temu na bieżąco można rozwiewać ewentualne niejasności. Bardzo dużą przewagą szkoleń stacjonarnych jest to, że w pewnym sensie można na nie wpływać.

Najczęściej trener otwarty jest na różnego rodzaju propozycje i jeśli grupa jest typowo z branży finansowej, to szkolenie zostanie dopasowane do jej potrzeb zawodowych. Myślę, że ostatnim dużym plusem jest możliwość oceny efektywności szkolenia oraz dodatkowe materiały. Moim zdaniem szkolenie Excel jest bardzo dobrym wyborem, lecz trzeba pamiętać, że okres jego trwania będzie bardzo wymagający, a zarazem efektywny. Jednakże biorąc pod uwagę wiedzę praktyczną, którą można na nim nabyć, to jest ona warta wysiłku.