Ucieczka z majątkiem przed komornikiem – to możliwe!

Zapewne nie zdajecie sobie z tego sprawy, ale musicie wiedzieć, że nawet jeśli egzekucja komornicza już się zaczęła nie można tracić nadziei. Nie musi to przesądzać o utracie Twojej własności, zwłaszcza jeśli chodzi o mieszkanie, dom lub inną nieruchomość. Przed komornikiem można się skutecznie bronić. Trzeba tylko wiedzieć jak i kiedy jest to możliwe.

Zanim rozpoczną się wobec Ciebie komornicze czynności egzekucyjne musi dojść do postępowania mającego na celu upomnienie i wezwanie do zapłaty. Osoba lub instytucja w której się zadłużyłeś powinna wysłać Ci w pierwszej kolejności wezwanie do zapłaty. W przypadku banków dzieje się tak zazwyczaj po tym jak drugi miesiąc z rzędu nie wpłacisz należnej kwoty. W takim wezwaniu znajdują się wszystkie potrzebne dane do wykonania przelewu oraz nieprzekraczalny jego termin. W przypadku nieuregulowania płatności zgodnie z prawem instytucja, bank lub osoba u której się zadłużyłeś może rozpocząć postępowanie egzekucyjne.

Najlepszym sposobem aby ucieczka z majątkiem przed komornikiem była możliwe jest rozmowa!

Wpisując w wyszukiwarkę internetową: ucieczka z majątkiem przed komornikiem lub wstrzymanie egzekucji komorniczej z nieruchomości, zazwyczaj internaucie odpowiadają, że najlepszą metodą jest terminowa spłata zadłużenia. Nie we wszystkich przypadkach jest to możliwe. Jeśli jeszcze nie rozpoczęło się postępowanie egzekucyjne warto porozmawiać z wierzycielem i spróbować negocjacji. Czasami przynosi to bardzo dobry skutek i postępowanie komornicze odkłada się w czasie na Twoją korzyść. Niestety jeśli komornik zajmie Twoje mieszkanie nie masz za dużo szans na odzyskanie nieruchomości. Jedynym wyjściem w takiej sytuacji może okazać się szybka sprzedaż mieszkania firmie skupującej mieszkania, jeszcze zanim komornik zajmie nieruchomość. Najlepiej jednak od początku zacząć negocjować i rozmawiać. Być może uda Wam się taki sposób odroczyć decyzję o egzekucji komorniczej i spłacić zadłużenie.