Sól Epsom – jej działanie i korzyści ze stosowania

Czym jest sól epsom?

Sól gorzka zwana inaczej solą epsom, angielska znana jest od dawna ze swoich niezwykłych właściwości i korzyści dla zdrowia. Ze względu na zawartość siarki i magnezu, {sól gorzka doskonale wpływa} {na poprawę kondycji organizmu}. Działa przede wszystkim regenerująco, odkwaszająco oraz odtruwająco. {Ponadto działa przeciwzapalnie}, antyłojotokowo. Sól Epsom ma zastosowanie {nie tylko w medycynie}, ale także w kosmetyce. Siarczan magnezu jest {uniwersalny i tani} {(cały kilogram kosztuje ok. 30 zł)}. Jest środkiem na wiele powszechnych dolegliwości. Warto wiedzieć jak wykorzystać sól gorzką w celach zdrowotnych.

Jakie ma zastosowanie?

Warto użyć jej zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie. Możemy wykorzystać ją jako napój odpowiedni na zaparcia. Należy rozpuścić łyżkę środka w wodzie, a następnie wypić. Pamiętajmy jednak, aby nie stosować tego u kobiet i dzieci. Jeżeli natomiast dodamy do kąpieli sól angielską możemy otrzymać świetny roztwór pomagający na bóle mięśni, stawów oraz różnego rodzaju obrzęki. |Nie dodając żadnych dodatkowych mydeł|, |płynów do kąpieli|, namaczamy się około 20 min, a następnie stosujemy do ciała balsam. Zabieg taki będzie idealny przed położeniem się do łóżka, gdyż pozwoli nam na relaks, odprężenie się, |odstresowanie po dniu pełnym stresów i napięć|. Często także w okresie letnim doznajemy ukąszeń rozmaitych owadów. Wtedy również pomocna będzie sól epsom. Przygotowany płyn z |dwóch łyżek soli na szklankę wody|, |pomoże nam pozbyć się efektu swędzenia| i zmniejszy naszą opuchliznę poukąszeniową. Kąpiel w roztworze tej soli, adekwatna będzie także w przypadku grzybicy stóp. Możemy wtedy |rozpuścić około pół szklanki| substancji w misce wody, a następnie moczyć tak nasze stopy. Osoby walczące z trądzikiem także będą mogły skorzystać z jej cudownych właściwości. Ma ona szerokie zastosowanie w kosmetyce. Zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii naskórnych, poprawia jej wygląd.

Sól angielska

Sól Epsom – jakie ma właściwości?

Sól angielska zawiera w swoim składzie siarkę oraz magnez. Z tego powodu wpływa doskonale na stan naszego zdrowia i poprawia kondycję organizmu. Siarka zawarta w soli ma właściwości bakteriobójcze, {przeciwgrzybicze, przeciwtrądzikowe oraz antyłojotokowe}. Sól ta, ma zbawienny wpływ również na włosy. Działa przeciwłupieżowo, ogólnie je wzmacnia oraz zapobiega łamaniu się. Pomoże nam również w przypadku artretyzmu czy pozwoli usunąć metale ciężkie z naszego organizmu. Magnez działa na nas {regenerująco i relaksująco, koi układ nerwowy}. Wpływa doskonale też na układ nerwowy, daje ukojenie mięśniom i stawom. Ma też właściwości odtruwające i przeczyszczające (z tego względu właśnie zastosowanie przy zaparciach). Przyspiesza nasz metabolizm. Można ją stosować także w przemyśle, a mianowicie, przeciwdziała insektom i owadom (odstrasza je), a dzięki cechom zmiękczającym, nada się do czyszczenia powierzchni. Epsom ma także swoje zastosowanie w układzie krwionośnym. Obniża ciśnienie oraz zmniejsza ryzyko zawałów, ze względu na działanie wspomagające pracę naczyń krwionośnych- rozkurcza je.

Jak widać sól Epsom ma bardzo szerokie zastosowanie i pomaga na wiele dolegliwości. Czasem więc zamiast stosować środki farmakologiczne, warto sięgnąć po coś naturalnego, aby osiągnąć wymarzony efekt w sposób najmniej inwazyjny i szkodzący dla naszego organizmu.