Cegła na ścianę w przedpokoju

Naturalne surowce takie jak cegła rozbiórkowa są bardzo popularne w aranżacji przedpokoju i korytarza. Takie elementy aranżacji wnętrz można bardzo łatwo skomponować ze sobą, a co więcej idealnie współgrają z różnymi kolorami, nawet takimi uważanymi za “najtrudniejsze”. Surowe wykończenia są jednocześnie podstawą w wielu stylach wystroju wnętrz. Szczególnie często można je spotkać we wnętrzach skandynawskich oraz industrialnych, dla których znakiem rozpoznawczym jest prostota i minimalizm. Jak w związku z tym wykorzystać starą cegłę w korytarzu, aby stworzyć wyjątkowe wnętrze?

Industrialny przedpokój z czerwoną cegłą w tle

Urządzając własne lokum, nie angażujemy z reguły wiele uwagi w przedpokój. Czy to dobrze? Niekoniecznie. Warto poświęcić mu nieco czasu, gdyż nieprzemyślana aranżacja przedsionka może zakłócić resztę wystroju mieszkania. Zawsze warto przy tym sięgać po sprawdzone rozwiązania i postawić na styl, który najbardziej nam pasuje. Ciekawe rozwiązanie to projekt holu w minimalistycznym stylu industrialnym.

W tym przypadku znakomicie sprawdzą się tradycyjne czerwone płytki z cegły rozbiórkowej. Ten niezwykle interesujący materiał wykończeniowy w połączeniu z prostymi meblami czy nawet zwykłymi metalowymi wieszakami stylizowanymi na lata 70. to znakomita kompozycja nadająca całemu wnętrzu nowoczesnego i niepowtarzalnego charakteru.

Prowansalski przedpokój dla osób o romantycznej duszy

Naturalne surowce takie jak płytki z cegły rozbiórkowej mogą być z powodzeniem wykorzystane w stylu prowansalskim. To idealna propozycja aranżacji dla romantyków, którzy lubią stare meble i przytulne wnętrza. Jak to zrobić? Wystarczy na tle ściany z cegły ustawić designerskie komody albo stylizowane na ster półki na buty. Jako dekoracja znakomicie sprawdzą się suszone kwiaty albo charakterystyczna dla Prowansji lawenda.

płytki z cegły

Uniwersalna biel do korytarza zawsze w modzie

Stawiając na minimalizm, bardzo często stawiamy na wnętrza w jasnych kolorach. Biel, beże i szarości w połączeniu z cegłą rozbiórkową o czerwonej barwie to doskonałe urozmaicenie wystroju wnętrza. Takie rozwiązanie sprawdzi się jednak nie tylko w pobliżu drzwi, ale samo w sobie może stanowić doskonałe podkreślenie innego elementu dekoracyjnego. Ścianę z cegły rozbiórkowej warto także zastosować jako tło dla wyjątkowego lustra lub szafki na ubrania. Jeśli chcemy uzyskać jeszcze ciekawszy efekt, warto zastosować kontrast pomiędzy kolorem cegły a pokryciem ściany.

Dodatki i dekoracje w korytarzu z cegłą na ścianie

Oryginalne płytki z cegły w przedpokoju to znakomite tło dla dodatków, które wprowadzają ożywienie do wnętrza aranżacji. W tym przypadku z powodzeniem można zawiesić na takiej ścianie obrazy lub zdjęcia, najlepiej, jeśli są w metalowej lub drewnianej oprawie. Na tle czerwonej cegły najlepiej sprawdzają się czarno-białe fotografie. W holu warto również zawiesić stylizowane lustro, które pełni zarówno praktyczną, jak i ozdobną rolę, a przy tym optycznie powiększa wąskie pomieszczenia.

Kategorie Dom