Markizy tarasowe – strefa chillout’u w Twoim ogrodzie

W pogodne i słoneczne dni każdą chwilę chciałoby się spędzać na świeżym powietrzu. Posiadając taras lub ogród można ten czas spędzić na wygodnym leżaku lub w hamaku ciesząc się ładną i ciepła pogodą, jednak warunki pogodowe nie zawsze nam na to pozwalają. Markizy tarasowe pomogą nam uchronić się przed różnymi zmianami pogodowymi i nie tylko.

Co to są markizy tarasowe i kiedy je stosujemy?

Markizy tarasowe, to doskonały wybór zadaszenia do balkonu lub tarasu. Dzięki temu, że umożliwiają wypoczynek, chronią przed różnymi czynnikami zewnętrznymi oraz są w przystępnej cenie, znacznie podnoszą jakość naszego życia. Z markizy tarasowej korzystamy praktycznie o każdej porze roku, nawet gdy mamy słoneczną i łagodną zimę. Przede wszystkim służą jako zadaszenie chroniące przed nadmiernymi promieniami słonecznymi, opadami atmosferycznymi, a także silnym wiatrem. Ich prosta obsługa i kolorowe materiały dodadzą uroku Twojemu ogrodowi lub tarasowi, a ich wytrzymałość pozwoli Ci cieszyć się odpowiednim zadaszeniem na długie lata.

Markizy tarasowe od koloru do wyboru

Gdzie kupić najlepsze markizy tarasowe?

Jeżeli posiadasz określone parametry powierzchni na jakiej powinna się znajdować markiza, to wybór raczej nie będzie kłopotliwy. Markizy dzielą się na kilka rodzajów, markizy tarasowe w kasecie i półkasecie, bez kasety oraz boczne. Standardowy rozmiar markiz w kasecie lub bez osiąga szerokość do 7 m oraz ok 4 m zasięgu.

Markiza w kasecie odpowiednio chroni przed wszelkimi zabrudzeniami, a także przed wiatrem i deszczem. Ten model montuje się na tarasie lub bezpośrednio na elewacji balkonu, co najczęściej wiąże się z otrzymaniem zgody od spółdzielni.

Markiza w półkasecie, różni się od swojej poprzedniczki tym, że po zwinięciu nadal widać dół materiału i montuje się ja na suficie lub do ściany.

Markiza bez kasety – ten model znacznie trudniej utrzymać w czystości ze względu na brak kasety. W przypadku tej markizy, jej materiał cały czas jest narażony na wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne, gdyż nie podlega żadnej ochronie, a tym samym materiał szybciej blaknie i jest podatny na zabrudzenia.

Markiza boczna to rodzaj osłony montowany do ściany w pozycji pionowej. Model posiada kasetę co chroni materiał przed jego niszczeniem. Materiał jest zawieszany na słupku lub naciągany pomiędzy ścianami. Jest to doskonały sposób na odgrodzenie się od wścibskich sąsiadów i schronienie przed wiatrem. Wysięg markizy bocznej sięga 4 m długości a jej wysokość nie przekracza 2 m.

Gdzie znaleźć najlepsze markizy tarasowe?

Wybierając odpowiednią markizę nie tylko powinniśmy się kierować jej rodzajem i kolorem materiału, ale przede wszystkim jej wytrzymałością, którą gwarantuje marka. Każdy kolor i wzór markizy możemy dostosować do własnych upodobań, dobrać do koloru elewacji, a długość jej zasięgu można zmieniać dowolnie zaraz po jej zamontowaniu. Obecnie na rynku jest wiele firm oferujących swoje zadaszenia balkonowe i tarasowe o różnych właściwościach. Solidne wykonanie i wytrzymałość na zróżnicowane warunki zewnętrzne odgrywa tu największą rolę. Takimi cechami możemy określić firmę Rolton, która zajmuje się profesjonalnym wykonaniem zadaszeń tarasowych, moskitier, rolet, a także bram rolowanych. W ofercie firmy możemy znaleźć 5 modeli markiz tarasowych cieszących się uznaniem wielu klientów. Modele kasetowe Australia, Jamaica czy Pollado 2040 przyciągają wzrok swoją elegancją i wytrzymałością. Specjalna konstrukcja składania powoduje, że kaseta każdym modelu szczelnie się zamyka i chroni zwiniętą tkaninę. Natomiast model Dakar, jak również najbardziej popularny model Silver plus, stanowią bardzo ekonomiczne rozwiązanie do każdego rodzaju balkonu, a ich lekka konstrukcja znacznie uprasza montaż.

Kategorie Dom