Pistolet do malowania – do zadań specjalnych

Niezależnie od tego czy chcemy przeprowadzić remont nowego mieszkania, czy też odświeżyć to, w którym obecnie przebywamy, naszym pierwszym działaniem jest malowanie ścian. Wiele osób samodzielnie wykonuje prace remontowe. Gromadzimy przy tym całą masę akcesoriów malarskich, od dużych i małych pędzli, po wałki o różnych szerokościach do których trzeba też dobrać odpowiednie uchwyty lub kije teleskopowe. Spore znaczenie ma również budżet jakim dysponujemy oraz czas jaki chcemy na to poświęcić. Na szczęście da się to wszystko uprościć jednym urządzeniem.

Malowanie natryskowe – pistolet do malowania

Pistolet do malowania to urządzenie, które jest sporą konkurencją dla wałków i pędzli malarskich. Służy do malowania ścian zewnętrznych jak i wewnątrz pomieszczeń, a nawet do malowania karoserii samochodu. Jego wielofunkcyjność nie tylko idealnie wygładza i maluje powierzchnię ale sprawia, że malowanie będzie szybsze i dokładniejsze.

pistolet do malowania

Jak to działa? 

Specjalny mechanizm pobiera farbę ze zbiornika górnego lub dolnego i rozpyla ją pod odpowiednim ciśnieniem na powierzchnię, poprzez dyszę zakończoną niewielkimi otworami. Farba uzyskuje postać aerozolu dzięki czemu równomiernie rozprowadza się po malowanej powierzchni.

Rodzaje pistoletów do malowania – który wybrać?

W zależności od tego jaką powierzchnię chcemy pomalować, wyróżniamy kilka pistoletów.

  • Pistolet elektryczny do malowania natryskowego oprócz malowania ścian wewnątrz pomieszczeń nadaje się również do fakturowanych powierzchni wykończonych tynkiem, drewnianych płotów czy krat okiennych. Dodatkowo posiada funkcje regulacji siły strumienia farby.
  • Pistolet pneumatyczny do malowania natryskowego to zminimalizowana wersja pistoletu elektrycznego, jednak wymaga podłączenia do sprężarki (kompresora), którą trzeba dokupić oddzielnie. Jego wydajność sięga
Kategorie Dom