Jak ułożyć drewnianą łamigłówkę z klocków Linden?

Rodzice coraz częściej decydują się na ekologiczne rozwiązania, kiedy kupują zabawki dla dzieci. To bardzo mądre podejście, ponieważ drewniane klocki wpłyną pozytywnie na rozwój malucha. Kształtują bowiem wyobraźnię oraz kreatywność i nie narzucają konkretnych schematów działania. Na rynku są od lat, więc nie należą do nowości, jednak cieszą się niesłabnącym (a wręcz rosnącym) zainteresowaniem. Dzieci realizują z nimi swoje indywidualne pomysły, więc budowlą może być zabytkowa piramida, wąż, a nawet gwiazda. Ponadto uczą się precyzji i dążenia do celu, a następnie coraz bardziej rozwijają zdolności manualne. Łamigłówka drewniana to zabawka przeznaczona dla dziecka praktycznie w każdym wieku. Poziomy trudności zabawy można dopasować dla 2 latka, przedszkolaka i nastolatka.

Drewniana łamigłówka to produkt dla dzieci w każdym wieku

Klocki drewniane Lindenwood zainteresują miłośników idei zero waste, bo zastąpią nimi mniej wytrzymały plastik. Dzięki temu mamy pewność, że wybrana drewniana łamigłówka to produkt nie tylko przydatny dziecku, ale także bezpieczny i przyjazny środowisku. Klocki z drewna to zabawka przeznaczona zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców. Jeśli zadajecie sobie pytanie od ilu lat można się nimi bawić, to już około 2 roku życia. Zwróćcie uwagę na jakość wykonania i materiał z jakiego jest zrobiona łamigłówka, bo cena nie jest najważniejszą kwestią.

Ekologiczne klocki drewniane od Linden są dobrą łamigłówką

Bardzo ważne jest to, aby łamigłówki nie miały żadnych wgnieceń, wystających drzazg czy ostrych elementów. Powinny być gładkie i przyjemne w dotyku, a w trakcie gry nie zrobią krzywdy naszemu dziecku. W sklepie warto sprawdzić sekcję zabawek drewnianych, a najlepiej bez dodatku farb czy szkodliwych substancji chemicznych: cena nie zawsze jest kluczowa. Dzięki dużej ilości elementów, takie zabawki drewniane dla dzieci jak klocki, umilą im długie godziny. Dziewczynki będą mogły zbudować zamek dla księżniczek, łóżeczko dla lalek i domek. Chłopcy zaczną stawiać ogromne budowle: piramida, lotnisko, garaż i forteca.

Cena jest adekwatna do jakości, bo łamigłówka drewniana pozwoli dzieciom rozwinąć wyobraźnię przestrzenną, kreatywność, współpracę oraz komunikację. Warto podkreślić, że aby ułożyć budowlę z dużej ilości elementów, dziecko ćwiczy chwytność dłoni. Następnie przekłada się to na rozwój małej motoryki. Starsze dzieci mogą wykorzystać łamigłówkę budując profesjonalne i skomplikowane konstrukcje.

Zabawa logiczna w przystępnej i prostej formie

Drewniana łamigłówka to moc korzyści, bo rozwija praktyczne umiejętności. Maluch dowolnie manipuluje kształtem, a następnie doskonali umiejętność samodzielnego myślenia. Wszystko jest zależne od niego, bo może zdecydować się na uporządkowanie elementów według własnego wzorca. Ponadto gra przy użyciu drewnianych klocków to ocena zależności zachodzących pomiędzy elementami. Dlaczego należy zwrócić wyjątkową uwagę na to, aby gra logiczna znalazła się w kuferku z zabawkami dzieciak? Logiczne myślenie rozwija pracę mózgu i pomaga zrozumieć nabytą wcześniej wiedzę. Logiczne procesy mobilizują dzieci do rozwoju strategii elastycznego myślenia opartego na analizowaniu problemów, a w konsekwencji poszukiwaniu skutecznych dążeń do celu.

Gry oparte na logicznym myśleniu, czyli np. łamigłówki z klocków drewnianych, pomagają lepiej oraz efektywniej radzić sobie z nauką i planować odległe zadania. Nie ma więc wątpliwości, że szybko zdobędą duże grono miłośników. Wykorzystajmy je więc w części zajęć szkolnych lub jako łatwe w użytkowaniu narzędzie edukacyjne podczas warsztatów.

Drewniane łamigłówki dla dzieci i dorosłych od Linden

Kategorie Dom