Pralnia Ekologiczna – bezpieczna i skuteczna Pralnia do domu!

W dzisiejszych czasach coraz bardziej modne stają się eko rozwiązania takie jak pralnia ekologiczna. Brak słomek w restauracjach, produkcja odzieży z odzysku, noszenie wielorazowych toreb na zakupy, szampon do włosów w kostce, ekologiczne środki czystości. To tylko kilka rozwiązania, które w ostatnim czasie stały się wszechobecne. Również wśród licznych usług możemy znaleźć eko rozwiązania dla klientów. Papierowe kubeczki, miski do zup, które można zjeść, brak plastikowych opakowań na wynos, dostawa jedzenia na rowerze.

Usługi pralnicze nie pozostają w tyle i proponują liczne ekologiczne rozwiązania. Do prania w domu możemy użyć specjalnych ekologicznych środków dostępnych w sklepach lub samemu stworzyć proszek do prania czy płyn do płukania. A co z pralniami, które oferują swoje usługi w sieci? Czy one również mają jakieś eko rozwiązania?

Czy pralnia chemiczna to pralnia ekologiczna?

Tak to możliwe! Pralnia chemiczna również może stosować przyjazne dla ludzi, zwierząt i środowiska środki do prania.

Pralnia chemiczna zazwyczaj kojarzy nam się z praniem, w procesie którego nie używamy wody. Pranie wykonuje na sucho. Wydaje się, że do takiego procesu nadawać mogą się tylko chemiczne środki, które nie potrzebują środowiska wodnego do rozpoczęcia procesu czyszczenia. Płynu, którego używa się do w pralni chemicznej nie można uznać za eko. Jest to bardzo toksyczny rozpuszczalnik. Jak podają niektóre źródła jest on rakotwórczy i toksyczny dla ludzi i otoczenia.

Alternatywą prania wodnego, które jak każdy wie może być eko, jest pranie z pomocą płynnego sylikonu. Jest to lepszej jakości opcja dla pralni. Jest on odpowiedni dla skóry człowieka dlatego pranie w nim odzieży nie jest niebezpieczne zarówno dla tkaniny jak i naszego klienta.

Ekologiczna pralnia chemiczna to jest możliwe

Ponadto nie wpływa on negatywnie na środowisko. Coraz więcej pralni wybrać powinno zatem wyżej wymieniony silikon, dbając o jakość swoich usług oraz środowisko i klienta. Płynny silikon składa się tylko z naturalnych składników, które są w pełni biodegradowalne. Czas w jakim się rozkłada jest bardzo szybki, dlatego nie powoduje on negatywnych efektów dla ziemi i powietrza. Dzięki swoim właściwością silikon powinien zainteresować osoby, którym zależy na jakości prania. Ma on bowiem podobną skuteczność do rozpuszczalników, dodatkowo też dzięki temu, że jest eko wydłuża żywotność odzieży.

Zapraszamy do skorzystania z usług najwyższej jakości – pralnia ekologiczna. Jesteśmy dla Was, klientów. Dlatego idąc z duchem czasu oraz chcąc zadbać o naszą planetę oferujemy pranie ekologiczne. Jest to opcja lepsza pod każdym względem. Chcąc zyskać czas i nie niszczyć jeszcze bardziej naszej planety każda z firm piorących oraz każda pralnia powinna korzystać z ekologicznych rozwiązań.

Pralnia chemiczna także do prania wodnego

Kategorie Dom