Słomki ekologiczne – komfort życia czy wymysł ekologów?

Używając słomek papierowych, zamiast tych z plastiku, ratujemy planetę? Może ratujemy to za dużo powiedziane, ale nie przyczyniamy się do zanieczyszczania środowiska. Zmieniając tak nie wiele jak rodzaj słomki, w rzeczywistości jeśli spojrzymy na problem ,z perspektywy całego globu, to zmieniamy wiele. Słomki papierowe, to po prostu słomki ekologiczne. Nazywamy je tak z powodu swojej neutralności dla ekosystemu. Jeżeli nie jesteś obojętny dla naszej planety, to zajrzyj tutaj: https://papierowe.slomki.biz/

Wpływ ekologów

Środowiska ekologiczne, z roku na rok powiększają swoje wpływy, a tematy przez nie poruszane kształtują debatę publiczną. Dzięki temu coraz więcej osób jest świadomych zmian jakie następują w środowisku i postanawia temu zapobiec. Jedną z istotnych kwestii w tym temacie jest właśnie nadmiar plastiku którego tak dużo produkujemy. Mała jego ilość podlega recyklingowi. Co powoduje że coraz częściej widzimy, obrazy stert śmieci na morzu i zaśmiecone plaże. Nie nadają się one do użytku przez turystów. Te śmieci to przede wszystkim plastik.

Jak ograniczyć plastik?

Kupując słomki ekologiczne, ograniczamy produkcje plastiku. Szacuje się że do 2017 roku wyprodukowano już 9 mld ton tworzyw sztucznych. Sztuczne tworzywa są produkowane w większości z ropy naftowej. Emitowane spaliny w procesie produkcji przyczyniają się znacząco do zmian klimatycznych, które stają się coraz bardziej widoczne. Nic więc dziwnego że zwraca się coraz większą uwagę, do ograniczenia wytwarzania plastiku. Jednak nie da się zmienić nawyków ludzi z dnia na dzień.

Małymi kroczkami

Zmiany należy wprowadzać stopniowo i tak by nie ingerowały w komfort życia. Dlatego właśnie pozornie nic nie znacząca zamiana słomki z jakiej korzystamy, ma tak duże znaczenie. Wybierając papierowe słomki, nie tylko, nie przyczyniamy się do wcześniej wymienionych zmian w ekosystemie, ale również dbamy bardziej o swoje zdrowie. Coraz więcej przesłanek wskazuje na to że tworzywa sztuczne przyczyniają się do częstszego zapadania na choroby nowotworowe. Wybranie ekologicznych słomek, może być dla kogoś pierwszym krokiem w stronę ekologi. Ważne żeby nie był to ostatni krok.

Kategorie Dom