W jaki sposób można pięknie stylizować swoje rzęsy?

Dobre salony kosmetyczne stwarzają wiele możliwości w pełni profesjonalnej stylizacji rzęs, chociażby poprzez ich przedłużanie lub też zagęszczanie. Dzięki tym zabiegom wydają się one znacznie większe objętościowo, co prezentuje się bardzo kobieco, ale i jest praktycznym rozwiązaniem- przy tak wystylizowanych rzęsach na co dzień nie trzeba już praktycznie wykonywać żadnych dodatkowych zabiegów. Rzęs nie trzeba ani dodatkowo malować, ani też w żaden sposób ich podkręcać.

Na czym polega przedłużanie oraz zagęszczanie rzęs?

Są to zabiegi w szczególności dedykowane tym paniom, które chciałyby, aby ich rzęsy były bardziej widoczne, a co za tym idzie, które chcą w pewien sposób upiększyć wygląd swoich oczów. Co ważne, przedłużane rzęsy właściwie nie są wyczuwalne, można więc powiedzieć, że są komfortowe w użytkowaniu. Rzęsy, które zostaną przedłużone w gabinecie kosmetycznym zazwyczaj utrzymują się około 3-4 tygodni czasu, po tym okresie najlepiej umówić się na ponowną wizytę w gabinecie w celu uzupełnienia rzęs. Dlatego też zabieg ten jest szczególnie polecany jako alternatywa dla samodzielnego przyklejania sztucznych rzęs, które szybko same się odklejają lub które i tak szybko trzeba zdjąć. Można więc powiedzieć, że dostępne metody przedłużania rzęs- a więc metoda 1 do 1, 2 do 1 lub 3 do 1- dają trwałe efekty.

Jak w praktyce wyglądają takie zabiegi?

Trzeba zwrócić uwagę na to, że zabiegi te wymagają ogromnej ostrożności i precyzji, a także zachowania wszelkich standardów, co do higieny ich przeprowadzania. Okolice oka są szczególnie wrażliwe, dlatego też wszelkie wykorzystywane do stylizacji preparaty muszą mieć delikatne działanie. W związku z tym, najlepiej udać się do sprawdzonego gabinetu. W początkowej fazie zazwyczaj zabieg rozpoczyna się rozpisaniem lokalizacji rzęs. Trzeba też zdecydować się na konkretną metodę przedłużania lub zagęszczania rzęs, która będzie dopasowana do typu urody klientki lub też kształtu jej twarzy, a także tego, na jakim efekcie najmocniej jej zależy. Podczas stylizacji wykorzystywane są różne rodzaje włosków: syntetyczne, jedwabne lub też naturalne. Jak łatwo można sobie wyobrazić, włoski syntetyczne będą najcięższe, dlatego też standardowo wykorzystuje się je w momencie, kiedy stosujemy samo przedłużanie metodą 1:1, czyli do jednej rzęsy naturalnej doklejamy jedną sztuczną. W przypadku mocniejszego zagęszczania rzęs, aby zminimalizować ciężar rzęs na powiekach, stosuje się najlżejsze produkty dostępne na rynku- na przykład rzęsy wykonywane z włosków norek syberyjskich.

Dzięki pięknie wystylizowanym rzęsom można poczuć się wyjątkowo. Dlatego też warto wybrać się na taki zabieg chociażby z ciekawości, aby przekonać się, czy jest to zabieg dla nas, z którego będziemy zadowolone.

Kategorie Dom