Czy henna niszczy włosy?

Henna to od wieków znany specyfik do farbowania włosów. Korzystały z niego już nam starożytne kobiety. Henna uznawana jest za naturalną metodę zmiany kolorów kosmyków. Ta nie jest drastyczna, bowiem zmienić można nią kolor włosów zaledwie o kilka tonów. Mimo naturalności i małej inwazyjności henny wiele kobiet zadaje sobie jednak pytanie, czy jest ona bezpiecznym rozwiązaniem. Jeśli też cię to ciekawi, sprawdź, co mówią o tym eksperci.

Na czym polega farbowanie włosów henną?

Henna jest barwnikiem roślinnym. Można nią zafarbować skórę oraz włosy na różne odcienie pomarańczu i czerwieni. Uzyskanie innych kolorów w przypadku naturalnej henny jest niemożliwe. Stąd też, jeśli chcesz uzyskać inne odcienie, na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-wlosy-henna dobrym wyborem będzie henna do włosów z dodatkami ziołowymi. Dzięki nim możliwe będzie uzyskanie czarnych czy brązowych pasemek. Żadne dodatki nie umożliwią natomiast zafarbowania włosów henną na blond. Posiadając kosmyki w jasnych odcieniach, tą naturalną farbą możesz je jedynie przyciemnić lub ocieplić ich odcień.

Kręcone włosy a henna.

Czy henna niszczy włosy?

Koloryzacja to zabieg, który zawsze rodzi pytanie o bezpieczeństwo. Przez lata utarło się, że negatywnie ono wpływa na ich kondycje. W przypadku farbowania włosów henną takie niebezpieczeństwo jednak nie zachodzi. Barwnik ten jest bezpieczny i nie wpływa negatywnie na czuprynę – a wręcz odwrotnie – odżywia, pielęgnuje, wygładza. Takie działanie wynika z tego, że henna nie zaburza struktury włosów, a także zawiera wiele ważnych i odżywczych substancji. Po farbowaniu nią można zauważyć, że kosmyki są bardziej błyszczące, mocniejsze, grubsze. Warto też zaznaczyć, że w przypadku loków barwnik henny może je delikatnie rozprostować.

Naturalne kosmetyki - henna.

Jakie są skutki uboczne farbowania henną?

Z racji tego, że farbowanie włosów henną jest bezpieczne, to zabieg ten nie niesie za sobą żadnych długotrwałych, negatywnych skutków. Na uwadze należy jednak mieć to, że bezpośrednio po koloryzacji kosmyki mogą być lekko przesuszone – efekt ten mija po pierwszym myciu głowy, nałożeniu odżywki i maski. Warto też regularnie dbać o nawilżenie włosów.

Aby uniknąć poważniejszych skutków ubocznych np. zaczerwienienia skóry głowy, uczulenia itp. przed nałożeniem henny na włosy, warto wykonać próbę uczuleniową. Przeprowadza się ją na 24 godziny przed planowaną koloryzacją, a polega ona na nałożeniu niewielkiej ilości mieszanki na skórę za uchem lub na wewnętrznym przedramieniu. Hennę należy potrzymać 10 minut i zmyć, jeśli w ciągu doby nie wystąpi żadne podrażnienie, uczulenie, alergia to można przystąpić do koloryzacji.