Taniec pupą nazwa – twerkowanie – czym jest?

Taniec pupą nazwa to po prostu twerkowanie. Obecnie, jest to coraz popularniejsza forma tańca, która przyciąga zarówno młodsze, jak i starsze kobiety. Co więcej, twerking jest dyscypliną, która bardzo mocno angażuje różne partie ciała, zarówno te dolne, czyli nogi, pupę, jak i biodra oraz talię. Na czym polega taniec pupą i dlaczego warto się go nauczyć?

Taniec pupą nazwa - jak się nauczyć

Czym jest twerk?

Wiele osób kojarzy taniec z pupą jako rytmiczne potrząsanie pośladkami. Po części jest to prawda, lecz nie do końca tak jest. Co więcej, podczas twerkowania można naprawdę dobrze się bawić, spalić dużą ilość kalorii oraz wyrzeźbić sylwetkę. Dużym atutem tego stylu tańca jest fakt, iż pozwala on na wyrobienie sobie pewności siebie oraz świadomości własnego ciała. Warto też dodać, że twerk najczęściej kojarzony jest z tańcem dancehall. Jednakże może on być używany w różnych stylach.

Taniec pupą nazwa, czyli twerk – historia

Ciekawym aspektem pochodzenia twerku jest fakt, że ruch, który jest w nim wykonywany, wywodzi się z tańca plemion afrykańskich i znany jest w tych kręgach kulturowych od wielu pokoleń. Dopiero w latach 90 zaczął pojawiać się w kulturze hip-hopowej w USA i stał się jednym z najpopularniejszych stylów tanecznych wśród Afroamerykanów. Co ciekawe, mimo tego, że spopularyzował się w USA, to nie był on szczególnie znany aż do 2013 roku. Dopiero wtedy piosenkarka Miley Cyrus wykonała ten taniec podczas gali wręczenia nagród MTV w 2013 roku. Niedługo po tym wydarzeniu w internecie pojawiło się bardzo wiele kontrowersyjnych nagrań, które prezentowały gwiazdę poruszającą pupą na scenie. Kolejnym etapem było pojawienie się poradników, w których instruktorzy tańca tłumaczyli jak poprawnie wykonywać twerking.

Jak nauczyć się twerkowania?

Jeśli chcesz nauczyć się twerkowania, to musisz wiedzieć, że najlepiej jest to zrobić w profesjonalnej szkole tańca. W niej zostaniesz odpowiednio pokierowana oraz otrzymasz cenne rady. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, aby nie spróbować twerkować samemu. Co więcej, wystarczy do tego tylko i wyłącznie lustro, które ma każdy z nas w domu.

Taniec pupą nazwa

Taniec pupą nazwa – twerkowane – kroki

Na początek należy wykonać półprzysiad. Warto tutaj dodać, że nogi powinny być mocno rozstawione – zdecydowanie dalej niż linia barków. Mięśnie pośladków nie mogą być napięte, powinny mieć możliwość luźnego poruszania się.
Kolejnym krokiem jest odchylenie pośladków, najdalej jak się potrafi, lecz jeśli musisz do tego pochylić się jeszcze niżej, to nic w tym złego.
Ostatnim etapem jest rozpoczęcie wykonywania ruchów pośladkami w tył i przód. Na początek może Ci to nie wychodzić, lecz nic straconego, ponieważ twerkowanie wymaga wielu treningów.