Zumba Katowice Gliwicka

Zumba Katowice Gliwicka to zajęcia typu fitness, które skierowane są do każdego. Jest to niezwykle popularna dziedzina w Ameryce Południowej oraz Stanach Zjednoczonej. Dzięki swoim właściwością związanych z tańcem, luzem, spalaniem kalorii oraz latynoską muzyką podbiła też serca Europejczyków, a w tym Polaków. Dlaczego warto uczestniczyć w zajęciach z Zumby?

Zumba Katowice Gliwicka

Czym jest Zumba?

Zumba to po prostu taneczny trening aerobowy. Jest połączeniem dwóch różnych rodzajów tańca latynoamerykańskiego z aerobikiem i fitnessem. Tą formę tańca w szczególności upodobały sobie kobiety, ponieważ pozwala ona rozładować energię oraz stres, co więcej mówi się, że jest świetnym sposobem na poprawę kondycji oraz reedukację masy ciała. Kroki i układu zumby są zazwyczaj proste i łatwe do zapamiętania, a co więcej w salach do tego tańca nie ma luster. Dzieje się tak dlatego, że zamysłem zumby jest to, aby zajęcia były przyjemne i ludzie nie przejmowali się swoimi błędami. Zumba jest formą treningu aerobowego, czyli takiego, w którym efektywnie spala się kalorie i wzmacnia serce.

Jak powstała Zumba?

Alberto „Beto” Perez to znany tancerz i choreograf z Kolumbii, który współpracuje z największymi gwiazdami np. z Shakirą. To właśnie on jest pomysłodawcą Zumby, którą stworzył w latach 90. Co więcej, ten typ tańca stworzył całkowicie przez przypadek, ponieważ był on instruktorem fitnessu i pewnego dnia musiał prowadzić zajęcia bez płyty z muzyką do fitnessu. Poszedł więc do samochodu, w którym miał piosenki latynoamerykańskie i wykorzystał je podczas swoich zajęć. Okazało się, że w szybkim tempie ten pomysł zaczął zyskiwać bardzo dużą popularność i z biegiem czasu był praktykowany na innych kontynentach.

Zumba Katowice Gliwicka - spotkania

Zumba Katowice Gliwicka – rodzaje

Zumba Katowice Gliwicka oferuje kilka rodzajów treningu Zumba, wśród nich należy wymienić:

  • Zumba basic, czyli klasyczne zajęcia dla osób o średniej sprawności fizycznej. Jest idealna dla tych, którzy jeżdżą na rowerze, pływają, lub chodzą po górach.
  • Zumba toning, są to zajęcia skierowane do bardziej zaawansowanej publiczności. Na nie powinny uczęszczać osoby, które mają dobrą kondycję, ponieważ na nich uprawia się zumbe z ciężarkami. Dzięki temu spala się o wiele więcej kalorii niż normalnie, lecz jednocześnie trening jest o wiele bardziej intensywny.
  • Zumba Gold jest idealnym rodzajem zumby dla osób starczych, ponieważ są mało intensywne oraz krótkie.
  • Aqua zumba, czyli zumba na basenie.
  • Strong by Zymba to nowoczesna odsłona tego tańca, która łączy ruchy taneczne z ćwiczeniami fintess. Warto dodać, że są to ciężkie zajęcia, które pozwalają spalić bardzo wiele kalorii.