Dlaczego złoty pierścionek z rubinem jest tak pożądany?

Złoty pierścionek z rubinem to marzenie wielu kobiet. Również mężczyźni lubiący biżuterię, rozważają zakup sygnetu z tym rzadkim kamieniem. Jeżeli zastanawiasz się, czy stać Cię na zakup takiego pierścionka, to ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości.

Cenny obiekt pożądania – rubin

Rubin znany jest jaki pierwszy kamień władców. Jest najstarszym cenionym kamieniem szlachetnym. Władcy tego świata chętnie otaczali się jego czerwonym blaskiem, wierząc, że przyniesie im miłość, bogactwo i władzę. Jednak z jakiego powodu rubin zyskał taką popularność i od wieków budzi podziw wśród koneserów kamieni szlachetnych?

Rubin to odmiana minerału zwanego korundem. Swój niezwykły kolor – od różowego po krwistoczerwony- zawdzięcza pierwiastkom chromu. Im więcej chromu w korundzie tym czerwień rubinu będzie intensywniejsza. Czystość koloru przekłada się na wartość kamienia, dlatego najbardziej cenione są klejnoty pochodzące z Birmy, których kolor określa się mianem odcienia gołębiej krwi (pigeon blood ruby).

Rubin zyskał swój status króla klejnotów dzięki swojej barwie, przypominającej krew oraz poprzez powstałe wokół niego legendy. Według wierzeń rubin ma moc, dzięki której obdarowuje posiadacza miłością, zdrowiem i powodzeniem. Dlatego rubiny często noszono jako talizman przynoszący szczęście i chroniący przed chorobami. Złoty pierścionek z rubinem stał się z czasem synonimem władców i papieży. Był obiektem zachwytu i pożądania wśród monarchii, a jego posiadanie świadczyło o wysokim statusie społecznym.

Czy stać Cię na złoty pierścionek z rubinem?

Popularność rubinu nie maleje od tysiącleci. Złoty pierścionek z rubinem jest obiektem pożądania także i dziś. Na szczęście jego zakup nie musi się wiązać z ogromnymi kosztami. Więc jeżeli marzysz o posiadaniu niezwykłej biżuterii z rubinem, nic nie stoi na przeszkodzie. Wystarczy określić Twój budżet, wybrać kształt i model i dokonać zakupu swojej wymarzonej biżuterii.

Ceny pierścionków z rubinem zależą od kilku czynników. Najmniejsze pierścionki możemy kupić już od 500 zł. Najdroższe kosztują nawet kilkaset tysięcy dolarów za 1 karat. Wszystko zależy od czystości kamienia, jego barwy oraz wielkości. Im barwa kamienia będzie wyrazistsza, tym więcej zapłacimy za cenę w przeliczeniu na 1 karat. Na rynku komercyjnym w Polsce najczęściej możemy spotkać pierścionki z rubinem w cenie od 1000 zł do 6000 zł. Warto również pamiętać, że na cenę wpływa także oprawa pierścionka ze złota. Im wyższą stopę kruszcu wybierzemy, tym pierścionek będzie droższy.