Ekologiczne kosmetyki — hit czy kit? Kosmetyki Warszawa

O tym, że powinniśmy żyć bardziej ekologicznie, słyszymy na co dzień zewsząd. Panele fotowoltaiczne zamiast prądu z elektrowni, materiałowe siatki zamiast plastikowych, rower zamiast samochodu, wegańskie zamiast mięsa. To wszystko wiemy. Co jednak z naszymi kosmetykami? Czy łazienka może być bardziej ekologiczna? Po wpisaniu w wyszukiwarkę frazy „ekologiczne kosmetyki Warszawa” otrzymujemy tak wiele wyników i propozycji, że trudno jest się odnaleźć. Przeczytaj ten artykuł, a decyzja o zakupach przyjdzie z łatwością!

Nie wszystko bio, co się zieleni

Świat oszalał wręcz na punkcie haseł bio, eko, organic. Te hasła widnieją niemal na każdym produkcie. Nie zawsze jednak świadczą o tym, że mamy do czynienia z ekologią. Niestety — to także doskonałe hasło reklamowe, wabik powodujący, że ludzie kupują bez namysłu. Tak zwany greenwashing, czyli po prostu naklejenie nowej etykiety z modnym hasłem bez rzeczywistej i rzetelnej zmiany nie jest wcale rzadkością w świecie kosmetyków. Warszawa aż roi się od drogerii, w których pod „zielonym” opakowaniem kryje się praktycznie ten sam, wcale nie taki ekologiczny produkt. Na całe szczęście mamy do dyspozycji także sklepy ekologiczne z prawdziwymi bioproduktami, a także sklepy internetowe, w których znajdziesz bardziej ekologiczne kosmetyki.

Ekoprodukty, które pokochasz. Kosmetyki Warszawa

Do łask wracają naturalne, szare mydła z lokalnych, małych wytwórni, lub też sprowadzane specjalnie z Syrii mydła Aleppo, czy też marsylskie. Naturalne mycie bez SLS – ów jest nie tylko zdrowsze dla naszego organizmu, ale także bardziej ekologiczne. Pozbywamy się plastikowego opakowania i skomplikowanych procesów produkcyjnych na rzecz prostego, ręcznie tworzonego mydła sprzedawanego w papierowym woreczku, lub tekturowym opakowaniu, wytworzonego bez konieczności uruchamiania kosztownych i nieekologicznych linii produkcyjnych.

Ekołazienka to nie tylko kosmetyki. Warszawa, podobnie jak cały świat oszalał na punkcie bardziej ekologicznych gadżetów do łazienki takich jak szczotki do mycia z naturalnego włosia, sizalowe myjki do ciała, bambusowe trzonki szczoteczek do zębów, bambusowe patyczki do uszu, a także kubeczki menstruacyjne zamiast tradycyjnych podpasek i tamponów. Bardziej ekologiczne wybory stają się dla nas powoli naturalne.

Kosmetyki Warszawa.

Pielęgnacja na poziomie bio

Poza samymi gadżetami i kosmetykami o bardziej ekologicznym składzie coraz chętniej sięgamy po przepisy, które pozwolą nam samodzielnie wykonać kosmetyki, mydła czy dezodoranty. Podstawowe produkty do pielęgnacji można bowiem samemu zrobić w domu, możemy więc sami tworzyć nasze kosmetyki. Warszawa to miejsce, w którym bez problemu znajdziesz nie tylko potrzebne składniki, ale też warsztaty, podczas których nauczysz się wszystkiego, dowiesz się jaki sprzęt będzie Ci potrzebny i nabierzesz pewności siebie w samodzielnej produkcji kosmetyków DIY.

Produkcja domowego mydła jest dość wymagająca, jednak aby cieszyć się domową maseczką do twarzy, dezodorantem, czy też mgiełką zapachową do ciała nie potrzebujesz skomplikowanych narzędzi, czy składników — wiedziały o tym nasze babcie. Olejki eteryczne mają niesamowite właściwości. Hydrolaty, czy wyciągi ziołowe nietrudno wykonać w domowym zaciszu, a nic przecież bardziej nie cieszy niż to, co zrobiliśmy sami.