Farba do dachu – czym pomalować nasz dach?

Od właściwego wyboru, jaka farba do dachu sprawdzi się najlepiej, zależy jak długo będzie się utrzymywał efekt jej malowania. Wielu z nas w końcu zadaje sobie to pytanie, czy trzeba już odnowić dach? Kiedy więc należałoby to zrobić?

Kiedy malujemy dach?

Dachy, zwłaszcza te pokryte blachą ocynkowaną niestety co jakiś czas muszą przejść kosmetyczny remont.  Dach ma to do siebie, że nieustannie jest wystawiony na zmienne czynniki pogodowe. Nadmierne słońce, a także deszcz i mróz powodują, że powierzchnia rdzewieje, a stara farba zaczyna się łuszczyć i odpryskiwać. Taki dach należy natychmiast odnowić, aby ustrzec się przed jego całkowitą wymianą. Na szczęście, jeżeli dach jest szczelny, nie widać na nim rdzy ani nie przecieka, wystarczy jedynie fachowe malowanie, aby nasz dach zyskał druga młodość.

Najlepsza farba do dachu

Malowanie dachu krok po kroku – jaka farba do dachu nam do tego posłuży?

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić przed malowaniem dachu jest odpowiednie przygotowanie podłoża. Na początek należy usunąć starą łuszczącą się farbę, oczyścić dach z pojawiających się początkowych plamek rdzy, oszlifować, aby powierzchnia stała się gładka, następnie odpylić i starannie umyć z brudu i tłuszczu.

Przed konkretnym malowaniem, trzeba położyć podkład pod farbę. Powinien być strenowany, zawierający środki zapobiegające korozji i wchodzić w skład systemu do renowacji blach, jak np. podkład Aksikor firmy Aksil. Można go stosować nie tylko do dachów, ale także do rynien, parapetów, ogrodzeń i innych powierzchni z blachy ocynkowanej lub aluocynkowej, a także do blach stalowych i powlekanych. Kilkukrotne nakładanie warstw podkładu, zwiększy szczelność powierzchni a także zapewni jej sztywność i dokładne zabezpieczenie przed korozją.

Do prawidłowego malowania dachu, należy wybierać farby, które będą kompatybilne z wcześniej położonym podkładem. Przed zakupem farby, przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę, do jakiego typu blachy jest przeznaczona, czy nadaje nie do renowacji starych powłok, czy jest to farba wodorozcieńczalna i antykorozyjna oraz czy łączy w sobie cechy farby nawierzchniowej i gruntu, co daje lepszą skuteczność jej działania.

Jaką firmę wybrać?

Na nasza uwagi zasługuje fabryka specjalistycznych wyrobów lakierowych -Aksil. Zajmuje nie produkcją wysokojakościowych i unikatowych farb, lakierów oraz impregnatów, z atestami instytutów naukowo-badawczych.

Firma oferuje swoim klientom kompleksowe usługi, które nie tylko obejmują sprzedaż produktów, ale także wykwalifikowany serwis ekspertów dla dobrania najlepszych rozwiązań.

Kategorie Dom